.
Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie

Oficjalne forum portalu JOE.pl

Wielotematyczne i diabelskie!

Nie jesteś zalogowany.

#1 2008-04-18 17:44:19

ParparMaor
Forumowicz

Dziwne Rozstępy oraz Pasek Joe w Firefox

Problem zaistniał niedawno,  zdaje się ze po tych zmianach związanych z joe.pl, wcześniej tego nie było w każdym razie. Z tego co widzę, to tylko w Firefox mi to występuje (2.0.0.13), w Operze i Konqueror jest chyba normalnie, innych przeglądarek nie mam, więc nie wiem jak to wygląda np w IE.
Konkretnie: Po wejściu na blog, w różnych miejscach, najczęściej w tekstach i linkach pojawiają się nieciekawe rozstępy. Np. Odległość między poszczególnymi linijkami w tekście notki jest nieco, lecz zauważalnie większa niż normalnie. To samo z linkami ułożonymi jeden pod drugim, pojedynczymi komentami,  a odnośniki "komentarze" i "komentuj" znajdujące się zwyczajowo pod notką zamiast wyglądać tak:

komentarzy 3 Komentuj

Wyglądają tak:

komentarzy 3        Komentuj       

Część z tych rozstępów znika gdy szablon załaduję się już w 100%. Reszta nadal pozostaje i trzeba na nie najechać myszką by dany element wrócił do normy, choć i ten sposób nie zawsze skutkuje. Rozstępy są także na każdej podstronie.
Nie wiem też czemu tytuł notki nachodzi na {czas}, między nimi powinna być spacja (i kiedyś była, ale nagle wszystko się pomieszało)

jak już mówiłem, problemy zaczęły się od włączenia się blog4u do joe.pl, wcześniej nie było tego problemu. Czy to możliwe że to ten pasek joe, który pojawia się u góry tak mącił w kodzie szablonu? Dodam, że jego wyłączenie nic nie daje. No i w ogóle nie można coś z nim zrobić? To znaczy, być to niech on tam sobie będzie jeśli na prawdę musi, ale zasłania on mi kawałek szablonu, co delikatnie psuje kompozycje wink.

Szablon robiłem sam, i jest z rodzaju tych "zewnętrznych"
Jakby co to mogę podać linka do mego blogu.

edit: albo od razu podaje by nie tracić czasu, link

edit: Na innych blogach blog4u też widzę podobny problem.

Ostatnio edytowany przez ParparMaor (2008-04-18 19:11:11)

#2 2008-04-20 14:10:42

aden
Forumowicz

Re: Dziwne Rozstępy oraz Pasek Joe w Firefox

Mi ten pasek co prawda nie zachodzi na szablon (z prostej przyczyny: div z całą treścią bloga ma position:relative, nie position:absolute;), ale z nieznanych mi przyczyn zamiast polskich znaków wyświetlają się krzaczki. Nie wiem, może robię coś nie tak, jak powinnam, lecz nigdy wcześniej nie miałam problemów z kodowaniem...
Adres mojego bloga: http://aden-ikar.blogasek.pl/

Ostatnio edytowany przez aden (2008-04-20 14:18:32)

Love is not a reason to crime.
| mój blog | moje szablony |

#3 2008-04-20 18:35:40

matmaxalez94
Moderator

U ciebie aden jest dobrze, poczekaj z bartem pogadam i zobacze

#4 2008-04-20 19:04:08

bart
Administrator

ParparMaor napisał:

Szablon robiłem sam, i jest z rodzaju tych "zewnętrznych"
Jakby co to mogę podać linka do mego blogu.

Heja, jeśli szablon sam robiłeś to co za problem wpisać w css odpowiednie wartości.
ja np widze że masz inaczej sformaowaną tresc notki: align na ie jest center, a ff jest left. Różnice wynikają stąd, że zapewne nie masz w ogóle ustalonego alignu i przeglądarka nadpisuje sobie te sutawienia tymi które są podane wyżej.
Pasek nie powinien mieć tutaj nic do rzeczy, bo jest tak zrobiony, żeby nie wpływać na stronę, to strona bęzie wpływać niestety na jego wygląd [np tło linków po najechaniu na nie w pasku].

CSS to arkusz kaskadowy - ustawione wyżej wartości dotyczą tych niższych chybaże te niższe są też ustawione, jeśli ich nie ma, to własnie mogą się dziać takie rzeczy, ale to nie nasza wina, ale konstrukcji szablonu.
Zresztą css do paska jest w żródle, to sobie możesz obejrzeć.

Mam nadzieje, że jasne to co napisałem... pozdro!

#5 2008-04-20 19:06:59

bart
Administrator

aden napisał:

Mi ten pasek co prawda nie zachodzi na szablon (z prostej przyczyny: div z całą treścią bloga ma position:relative, nie position:absolute;), ale z nieznanych mi przyczyn zamiast polskich znaków wyświetlają się krzaczki.

Masz ustawione kodowanie:

<meta http-equiv="Content-type" content="application/xhtml+xml; charset=utf-8" />

Zmień je na:

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-2" />

I napisz czy gra.

pozdro!

#6 2008-04-20 19:54:05

aden
Forumowicz

Hm, pomogło, dzięki ^^

Pozdrawiam.

#7 2008-04-21 08:19:45

misuzu
Nowy forumowicz

A ja zmieniłam już "position:absolute" na "position:relative", tylko że teraz zarówno treść bloga, jak i menu uciekło mi gdzieś na sam dół. Wygląda to mniej więcej tak: jest sobie ramka, potem długo długo nic, a jak już przewinę suwak to na samym dole znajduję swoje notki. I co mam z tym zrobić?

#8 2008-04-21 11:47:59

ParparMaor
Forumowicz

bart napisał:

Heja, jeśli szablon sam robiłeś to co za problem wpisać w css odpowiednie wartości.
ja np widze że masz inaczej sformaowaną tresc notki: align na ie jest center, a ff jest left. Różnice wynikają stąd, że zapewne nie masz w ogóle ustalonego alignu i przeglądarka nadpisuje sobie te sutawienia tymi które są podane wyżej.

Dobrze, dałem tu i tam align. Co nieco się poprawiło, Tytuł nie najeżdża na czas, "komentarzy" i "komentuj" też się chyba poprawiły... ale tylko na jakiś czas, zresztą w innych miejscach rozjechania pozostały. Po kolejnym wejściu na bloga, zauważyłem że znowu coś gdzie nie gdzie się rozjeżdża w miejscach gdzie po wprowadzeniu align było wczoraj dobrze.

bart napisał:

CSS to arkusz kaskadowy - ustawione wyżej wartości dotyczą tych niższych chybaże te niższe są też ustawione, jeśli ich nie ma, to własnie mogą się dziać takie rzeczy, ale to nie nasza wina, ale konstrukcji szablonu.

No ale cu tu może być nie tak? U mnie zewnętrzny css w panelu admina jest wyłączony, a w samym kodzie szablonu używam tylko na tyle css aby zdefiniować jedynie kolory suwaków, linki, ogólnie czcionkę całego bloga, tło i tyle.

bart napisał:

ale to nie nasza wina, ale konstrukcji szablonu.

No dobra...
Wbijam na jakiś inny serwis blogowy, i daje tam swój szablon. Oczywiście niektóre znaczniki w nawiasach klamrowych się różnią, ale nie szkodzi, większość jest identyczna, poza tym problem nie dotyczy tylko znaczników. No i tam wszystko ładnie, nic się nie rozjeżdża. To samo jest jak odpalę szablon bezpośrednio z twardego dysku, wszystko super.
Idziemy dalej. Wchodzę do zbiorów szablonów blog4u i wybieram sobie po kolei różne szablony. Efekt: różnica może jakaś jest, ale ogólnie dalej się tu i tam rozjeżdża.
Skoro nie wasza wina, to znaczy że kilka tygodni temu okazało się że większość szablonów jest jakaś błędna, gdyż te rozjeżdżania widzę też na innych blogach, a jak już mówiłem, wcześniej tego nie było, wszystko było dobrze.
Także ja nie wiem gdzie szukać przyczyny, bo nie mam pojęcia gdzie jej szukać. Jakiś czas temu aktualizowałem FF do najnowszej wersji z numerkiem 2.0.0.13. No ale wbijam na kompa mojej siostry, gdzie nie było jeszcze aktualizacji FF i tam jest to samo co u mnie z tym rozjeżdżaniem na blogach blog4u.

Ja się przyznaje bez bicia, że jeśli chodzi o tworzenie stron www, szablonów itp, to raczej amator jestem big_smile. Więc mogę się jak najbardziej mylić, ale coś mnie mówi że od jakiegoś niedawnego czasu w blog4u zamieszkał jakiś wredny bug tongue.

aden napisał:

Mi ten pasek co prawda nie zachodzi na szablon (z prostej przyczyny: div z całą treścią bloga ma position:relative, nie position:absolute;)

Dzięki Aden smile, przyda się ta informacja smile

Pozdrawiam

EDIT: Ok... wygląda na to że na tych blogach panuje jakiś reżim css'owy big_smile. No nieważne, zacząłem przekodowywać cały szablon w kierunku css. Trochę to pozakręcane chyba wyszło big_smile, ale działa. Większość problemów znikła. Nie bardzo ja tego rozumieć, czemu takie rzeczy się z tym dzieją hmm. Nie wiem np. czemu wszędzie znaczniki "komentarzy" i "komentuj" oraz ich zamienniki na podstronach przybrały taką formę jaką ustaliłem w kodzie... nie licząc notki drugiej od góry big_smile, no ale dajmy na to że to już taki tam szczegół. Mam tylko pytanie mnie palące. Dlaczego, gdy w miejsce komend w klamrowych nawiasach, takich jak {autor} czy {www} itd. pojawia się to co pojawić się powinno, tyle że jakby z marginesem z lewej i prawej, pustą przestrzenią (czyli te właśnie rozstępy), choć nie zastosowałem do wielu z nich żadnych marginesów... no chyba że właśnie trzeba big_smile. No i jak już wspominałem, czasami po najechaniu/kliknięciu myszką na taki element powraca on do normy, ale to tylko czasami, tymi rzadszymi smile.

Pozdrawiam ponownie wink

Ostatnio edytowany przez ParparMaor (2008-04-21 16:13:18)

#9 2008-04-27 22:27:11

aden
Forumowicz

ParparMaor napisał:

Mam tylko pytanie mnie palące. Dlaczego, gdy w miejsce komend w klamrowych nawiasach, takich jak {autor} czy {www} itd. pojawia się to co pojawić się powinno, tyle że jakby z marginesem z lewej i prawej, pustą przestrzenią (czyli te właśnie rozstępy), choć nie zastosowałem do wielu z nich żadnych marginesów... no chyba że właśnie trzeba big_smile. No i jak już wspominałem, czasami po najechaniu/kliknięciu myszką na taki element powraca on do normy, ale to tylko czasami, tymi rzadszymi smile.

Pozdrawiam ponownie wink

Hm. Te rozstępy występują nie tylko u Ciebie, na Twoim blogu, ale i na innych blogach. Nie wiem, czy na blog4u, ale na 100% na blogasku. Szukałam w kodzie i nie potrafię znaleźć żadnej odpowiedzi, dlaczego tak się dzieje...

Jednocześnie mój problem wydaje się być rozwiązany, lecz tylko czasami. Zdarza się, że gdy wejdę na swojego bloga, pojawiają się "krzaczki" ale po odświeżeniu wszystko wraca do normy. I gdzie sens, gdzie logika, skoro za każdym razem powinno być tak samo? big_smile

Pozdrawiam.

#10 2008-04-28 09:51:00

ParparMaor
Forumowicz

Wiem że na innych też. Ja już sobie z tym poradziłem, nie wiem o co konkretnie chodzi, ale tworząc nowy szablon dałem tym razem jak najwięcej w css, i problem z tymi rozstępami znikł. Po prostu, trzeba ładować wszystko w css.

#11 2008-05-08 19:28:09

aden
Forumowicz

ParparMaor napisał:

Po prostu, trzeba ładować wszystko w css.

W takim razie polecam wszystkim lekturę tego artykułu --> http://web.archive.org/web/200605170046 … -tablarza/.

#12 2010-09-08 02:34:22

BlueBird
Nowy forumowicz

Witam.
Posty troche temu napisane, ale to chyba odpowiedni dział...
Niech mi ktoś do jasnej Anieli pomoże! Bloga zakadałam w 2006r i problemu nie miałam, teraz mam...
Pod mozilla wszystko sie zmienia, notki maja rozne trzcionki, wielkości .... nie wiem co z tym zrobić, sama robiłam szablon, ale raz ze to dawnooo było a dwa nie pamietam jak to zrobiłam.... Czy ktoś okaże serce i  powie co jest źle....? sad z gory dziekuje za pomoc i wyrozumiałość. Pozdrawiam Niebieski Ptak.

#13 2010-09-08 07:09:54

aden
Forumowicz

Może masz różne wielkości czcionki dla różnych elementów w kodzie? Albo 'lokalnie' coś zmienia jej wielkość i rodzaj, np. przez kod w notce?

#14 2010-09-08 18:51:41

teneniel
Forumowicz

Masz błędy w kodzie HTML szablonu, stąd te dziwne zmiany.
Z tego co widzę, masz niedomknięte (prawdopodobnie chodzi o wygląd jednej notki) polecenia dla fontu a w css ustawiona wysokość 0 dla linków (nie powinno się tej wysokości ustawiać na 0 - wtedy linki będą niewidoczne!).
W szarej ramce oznaczyłam, co jest źle z tymi fontami:
http://img294.imageshack.us/img294/9766/libre.th.jpg

Ostatnio edytowany przez teneniel (2010-09-08 18:52:06)

Mangowe szablony na bloga  -  http://blueberry-amnesia.net
Fotoblog z mangowymi gadżetami  -  http://blueberry.folog.pl

Stopka forum